Vyhľadať
Close this search box.

Prihlás svoj námet a získaj vlastného filmárskeho mentora / mentorku

Zverejnené

Projekt My Street Films SK vyhlásil nový ročník a spolu s ním výzvu na prihlasovanie námetov. Zúčastniť sa ho môže každý, kto v sebe nosí nápad alebo silnú tému a rád by si vyskúšal jej spracovanie prostriedkami dokumentárneho filmu. Či už to bude film o tvojej ulici, obľúbenom mieste, blízkom človeku alebo probléme, ktorý sužuje a rozdeľuje spoločenstvo vášho domu alebo obce, dôležitý je úprimný záujem a chuť rozprávať o zvolenej téme prostredníctvom filmu.

Lektorská zostava projektu My Street Films SK je silná a rôznorodá, pripravená ná akúkoľvek tému či žáner. Stretnú sa v nej Barbora Sliepková, autorka oceňovaného filmu Čiary o podobách súčasnej Bratislavy a jej obyvateľoch, Dominik Jursa ako výrazný dokumentarista so systematickým záujmom o politické a enviromentálne témy a napokon Marek Kuboš, hĺbavý a empatický pozorovateľ ľudského údelu a spoločenských premien. Túto kmeňovú lektorskú trojicu na jednotlivých workshopoch doplnia prizvaní hostia a hosťky z radov expertov na dramaturgiu, kameru alebo filmový strih.

Svoj krátky námet a motivačný list – oboje v rozsahu jednej normostrany – prihlás prostredníctvom online formulára najneskôr do 20. marca 2022.