Vyhľadať
Close this search box.

Lektori a lektorka

Barbora Sliepková (1993, Bratislava)
Je absolventkou dokumentárnej réžie na FTF VŠMU. Jej študentský film O sestre (2016) získal Cenu LITA za najlepšiu réžiu na Festivale študentských filmov Áčko a hlavnú cenu v súťažnej sekcii In the middle of Europe na MFFK Febiofest, spolu s cenou divákov. V roku 2021 mal premiéru jej celovečerný film Čiary (2021), za ktorý na MFDF Jihlava získala hlavnú cenu v sekcii Opus Bonum a zároveň ocenenie za najlepší debut. Pôsobí ako členka tvorivého tímu televíznej diskusnej relácie Večera s Havranom. Pravidelne sa podieľa na tvorbe autorských dokumentárnych filmov, rozhlasových a fotografických projektov. V súčasnosti pracuje s autorkami Vierou Čákányovou a Luciou Kašovou na poviedkovom filme o skládkach toxického odpadu na Slovensku a na rozhlasovom fíčri o snoch.

Barbora Sliepková, Zdroj: Čiary – Nicole Brlej

Dominik Jursa (1988, Bratislava)
Ukončil štúdium réžie na Katedre dokumentárnej tvorby na VŠMU. Vo svojich filmoch sa zaoberá ekológiou, nacionalizmom, občianskou spoločnosťou a aktivizmom. Ako režisér pôsobí na voľnej nohe, má za sebou spoluprácu na viacerých televíznych projektoch a dokumentárnych cykloch (Expremiéri, Biele vrany a hrdinovia medzi nami). Jeho absolventský projekt a dlhometrážny debut Zlatá zem sa na pozadí boja obyvateľov malých obcí na východe Slovenska s veľkou americkou ropnou spoločnosťou hlbšie venuje téme životného prostredia.

Dominik Jursa

Adam Hanuljak (1980, Dunajská Streda)
Vyštudoval réžiu dokumentárneho filmu na VŠMU a komparatívnu religionistiku na Filozofickej Fakulte UK v Bratislave. V debutovom filme Chránené územie (2010) citlivo zachytil súbor Divadla z Pasáže na zaoceánskom turné. Je autorom televízneho časozberného projektu o rodinnom živote s protagonistami a protagonistkami z niekoľkých európskych krajín. Zavŕšil ho celovečerným filmom Desať rokov lásky (2017). Jeho portrét excentrického vizuálnehu umelca, performera a aktivistu Prípad Kalmus (2018) získal cenu za najlepší slovenský film sekcie Cinematik.doc. V súčasnosti režíruje rozhlasové hry a je autorom hudobno-poetickej relácie Fúzia Múz pre Slovenský rozhlas, venuje sa tiež tvorbe divadelných projekcií a pôsobí ako lektor workshopov pre deti, mládež, seniorov a menšiny.

Adam Hanuljak
Adam Hanuljak