Vyhľadať
Close this search box.

My Street Films opäť na Slovensku

Zverejnené

Vzdelávací projekt My Street Films sa po niekoľkoročnej pauze vracia na Slovensko. Jeho cieľom je prepájať ľudí so záujmom o dokumentárnu tvorbu s výraznými autorskými osobnosťami slovenskej kinematografie v úlohe lektorov. Každý ročník sa začína otvorenou výzvou na prihlasovanie námetov, z ktorých vyberieme približne osem najzaujímavejších. Autori a autorky týchto námetov získajú možnosť rozvinúť ich a realizovať do podoby vlastného krátkeho filmu pod inšpirujúcim lektorským vedením na sérii workshopov, venovaných literárnej príprave, réžii a strihu s dôrazom na dramaturgickú výstavbu filmu. Na konci projektu verejnosti slávnostne predstavíme výsledné filmy a ocenením My Street Films SK Award vyzdvihneme tie najlepšie.

Zmyslom projektu je tiež scitlivovať účastníkov a účastníčky voči svojmu bezprostrednému okoliu, podnecovať záujem o prostredie, v ktorom žijeme – nech už je ním konkrétna ulica, obec či mesto. Preto obzvlášť privítame námety, ktoré sa dotýkajú tém životného prostredia, problémov súčasného života v meste i na vidieku, lokálnej histórii, aktivizmu. Témetické vymedzenie projektu je však voľné a otvorené aj iným polohám dokumentaristiky – portrétom, denníkovým filmom, experimentom…

Ak v sebe nosíš nápad alebo silnú tému, ktorá by si zaslúžila filmové spracovanie, sformuluj ju do podoby krátkeho námetu, prilož svoj motivačný list, aby sme lepšie porozumeli tomu kto si a s akými očakávaniami sa do projektu My Street Films SK hlásiš, a možno práve teba naši lektori a lektorky prevedú vzrušujúcim procesom tvorby. Na jeho konci sa tvoj nápad zhmotní do podoby skutočného filmu.