Vyhľadať
Close this search box.

Otvárame nový ročník a s ním novú súťaž námetov

Zverejnené

Vzdelávací projekt My Street Films SK vstupuje do nového ročníka s otvorenou súťažou námetov. So skúsenosťami alebo bez nich, autori a autorky najlepších námetov získajú príležitosť zúčastniť sa na sérii bezplatných víkendových workshopov, kde zrealizujú svoj krátky dokumentárny film od scenára až po finálny strih. Snímky napokon v slávnostnej premiére uvedie prestížny medzinárodný festival Jeden svet.

Do My Street Films SK sa môžete prihlásiť s krátkym námetom a motivačným listom prostredníctvom online formulára do 3. marca 2024.

Projekt je tu pre všetkých tých, ktorých láka jazyk dokumentárneho filmu ako prostriedok sebavyjadrenia a reflexie súčasného sveta. Je otvorený aj pre ľudí bez predošlých skúseností s nakrúcaním. Technické rady, ale najmä dramaturgické usmernenie im vo všetkých fázach tvorivého procesu poskytne lektorská trojica zložená z výrazných osobností slovenskej dokumentaristiky – Adam Hanuljak, Dominik Jursa a Barbora Sliepková.

V súťaži námetov sú obzvlášť vítané témy, ktoré sa bezprostredne viažu k životnému priestoru ich autorov a autoriek a záujem o ne je osobný, založený na vlastnej skúsenosti. Filmy z minulého ročníka My Street Films SK sa venovali napríklad dobrovoľníckej ochrane prírody, vyrovnávaniu sa so závislosťou blízkej osoby, životu v klauzúrnej reholi, fenoménu rýchlej módy, téme domova na prahu dospelosti alebo komunite paštúnskych prisťahovalcov. Filmy si môžete bezplatne pozrieť na platforme DAFilms.

Hlavným organizátorom a odborným garantom projektu My Street Films SK je Národné osvetové centrum.