Vyhľadať
Close this search box.

Šestica filmov z našich workshopov mieri na festival Jeden svet

Zverejnené

Sedem mesiacov po úvodnom stretnutí, na ktoré naši účastníci a účastníčky prichádzali s krátkymi námetmi, prvýkrát predstavíme ich dokončené filmy na slávnostnej premiére, ktorá sa uskutoční 9. novembra o 20.00 v bratislavskej A4 – Priestore súčasnej kultúry ako súčasť programu medzinárodného festivalu dokumentárnych filmov Jeden svet.

Do tohto cieľa napokon úspešne dobehlo šesť projektov, ktoré využili tri víkendové workshopy a množstvo priebežných konzultácií s kmeňovou lektorskou trojicou (Barbora Sliepková, Marek Kuboš, Dominik Jursa) a v záverečnej fáze aj so strihovými konzultantmi (Maroš Šlapeta, Peter Kotrha).

Kolekcia šiestich filmov odráža jedinečný pohľad autoriek a autorov na ich bezprostredný životný priestor. Tematicky aj žánrovo sú snímky rôznorodé: pohľad do subkultúry, ktorá hľadá únik z mestskej každodennosti, poetické rozprávanie o magickom náboji miest detstva, prenikavý portrét muža bez domova, štúdia prostredia najmenšej slovenskej obce, experimentálne uchopená úvaha o zmocňovaní sa architektonických a historických monumentov a osobný film, ktorý oslavuje manuálnu prácu vo vinohrade. Filmy spája tvorivá sloboda a hľadačský duch mladých filmárov a filmárok, často bez predošlých skúseností s nakrúcaním.